Școala cu clasele I-VIII " Grigore Moisil " Ploiești

Tel. /Fax: 0244 567036

E-mail: grigore_moisil2003@yahoo.com
18.jpg
     Anul acesta, programul educativ  „Sănătatea are gust bun”, organizat de XXL Mega Discount, se desfășoară în școala noastră
, 17 decembrie, elevii școlii Grigore Moisil vor învăța chiar de la Alex Cîrțu, finalist Master Chef, cum pot mânca sănătos și gustos fără eforturi mari, în cadrul programului educativ „Sănătatea are gust bun”, ajuns la cea de-a doua ediție. Astfel, miercuri, 17 decembrie, de la ora 10:00, 101 elevi, din clasele xx, xx si xx, vor lua parte la ore interactive, în care vor învăța cum să prepare gustări delicioase și sănătoase.
Seara, acțiunea se mută în magazinul XXL Mega Discount, unde, între orele 17:00 – 18:30 vom asista cu toții la un moment de gătit, în care Alex Cîrțu ne va arăta cum să preparăm o masă de Crăciun sănătoasă, prin metode inovative și amuzante! Parinți, veniți cu caietul de notițe, pentru că sigur veți dori să notați rețetele lui Alex. În plus, să nu uităm, de la mic la mare, că sănătatea începe la masă.
Evenimentul nu se va încheia fără concursuri cu premii surpriză, pregătite de XXL Mega D
iscount pentru cei mai implicați participanți.

Dotări

·         Local propriu situat pe str. Laurilor, nr.2A cu 22 sali clasa, din care 10 sali amenajate cu mobilier nou si dotate cu aparatura audio video;

·         1 laborator de informatica dotat cu 18 calculatoare din care 12 legate in retea, conectate la Internet, imprimantă laser, scanner, 1 server Linux, platforma AEL;

·         1 laborator de fizica/ biologie dotat modern cu aparatura de specialitate adecvata;

·         1 laborator de chimie;

·         1 cabinet de geografie;

·         1 cabinet de limbi moderne;

·         1 cabinet de istorie;

·         1 cabinet de matematica;

·        1 cabinet de limba romana;

·         biblioteca avand un fond de carte actualizat de 17954    volume  si in curs de informatizare;

·         2 sali destinate programului "Scoala de după scoala" amenajate modern

·         1 sala de sport  moderna ce raspunde cerintelor europene.